Senarai Penuh Semua Calon-Calon KeADILan Untuk Pilihanraya Umum Ke-12

23 February 2008

Pendapat

Pendapat Anda?

Berikutan adalah senarai semua calon mewakili KeADILan yang akan bertanding di peringkat Parlimen dan DUN bagi seluruh Malaysia pada Pilihanraya Umum ke-12:

PERLIS

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 002 P 002 KANGAR TUNKU ABDUL RAHMAN BIN TUNKU ISMAIL
PRU12/N 01 N 01 TITI TINGGI KERIA BIN SENAWI
PRU12/N 02 N 02 BESERI DZULKEFLI BIN MAT DE
PRU12/N 08 N 08 INDERA KAYANGAN POZIYAH BINTI HAMZAH

KEDAH

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 004 P 004 LANGKAWI WAN SALLEH BIN WAN ISA
PRU12/P 009 P 009 ALOR STAR GOOI HSIAO LEUNG
PRU12/P 010 P 010 KUALA KEDAH AHMAD BIN KASSIM
PRU12/P 014 P 014 MERBOK RASHID BIN DIN
PRU12/P 015 P 015 SUNGAI PETANI JOHARI BIN ABDUL
PRU12/P 017 P 017 PADANG SERAI GOBALAKRISHNAN A/L NAGAPAN
PRU12/P 018 P 018 KULIM-BANDAR BAHARU ZULKIFLI BIN NOORDIN
PRU12/N 02 N 02 KUAH HASRUL MUHAIMIN BIN HASBI
PRU12/N 05 N 05 BUKIT KAYU HITAM CHE ON BIN YUSOF
PRU12/N 08 N 08 PEDU ZAMRI BIN YUSUF
PRU12/N 11 N 11 DERGA CHEUNG KHAI YAN
PRU12/N 12 N 12 BAKAR BATA ROHANI BT BAKAR
PRU12/N 22 N 22 GURUN KALAI VANAN A/L BALA SUNDRAM
PRU12/N 25 N 25 BUKIT SELAMBAU SAIFUL IZHAM BIN RAMLI
PRU12/N 28 N 28 BAKAR ARANG TAN WEI SHU
PRU12/N 29 N 29 SIDAM TAN JOON LONG @ TAN CHOW KANG
PRU12/N 34 N 34 LUNAS MOHAMMAD RADZHI BIN SALLEH
PRU12/N 35 N 35 KULIM LIM SOO NEE

PULAU PINANG

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 044 P 044 PERMATANG PAUH WAN AZIZAH BINTI WAN ISMAIL
PRU12/P 047 P 047 NIBONG TEBAL TAN TEE BENG
PRU12/P 052 P 052 BAYAN BARU ZAHRAIN MOHAMED HASHIM
PRU12/P 053 P 053 BALIK PULAU MOHD YUSMADI BIN MOHD YUSOFF
PRU12/N 02 N 02 BERTAM NOORSIAH BINTI MD ARSHAD
PRU12/N 03 N 03 PINANG TUNGGAL MAHAMAD BIN HASHIM
PRU12/N 06 N 06 TELOK AYER TAWAR NORHAYATI BINTI JAAFAR
PRU12/N 10 N 10 SEBERANG JAYA RAMLI BIN BULAT
PRU12/N 12 N 12 PENANTI MOHAMMAD FAIRUS BIN KHAIRUDDIN
PRU12/N 14 N 14 MACHANG BUBUK TAN HOCK LEONG
PRU12/N 17 N 17 BUKIT TENGAH ONG CHIN WEN
PRU12/N 18 N 18 BUKIT TAMBUN LAW CHOO KIANG
PRU12/N 20 N 20 SUNGAI BAKAP MAKTAR BIN HJ SHAPEE
PRU12/N 21 N 21 SUNGAI ACHEH AZHAR BIN AHAMAD
PRU12/N 24 N 24 KEBUN BUNGA ONG KHAN LEE
PRU12/N 35 N 35 BATU UBAN RAVEENTHARAN A / L V SUBRAMANIAM
PRU12/N 36 N 36 PANTAI JEREJAK SIM TZE TZIN
PRU12/N 37 N 37 BATU MAUNG ABDUL MALIK BIN ABUL KASSIM
PRU12/N 39 N 39 PULAU BETONG DR. MANSOR BIN OTHMAN
PRU12/N 40 N 40 TELOK BAHANG ABDUL HALIM BIN HUSSAIN

PERAK

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 058 P 058 BAGAN SERAI MOHSIN FADZLI BIN HAJI SAMSURI
PRU12/P 061 P 061 PADANG RENGAS ALIAS BIN ZENON
PRU12/P 062 P 062 SUNGAI SIPUT MICHAEL JEYAKUMAR DEVARAJ
PRU12/P 063 P 063 TAMBUN MOHAMAD ASRI BIN OTHMAN
PRU12/P 071 P 071 GOPENG LEE BOON CHYE
PRU12/P 072 P 072 TAPAH TAN SENG TOH
PRU12/P 073 P 073 PASIR SALAK MUSTAFFA KAMIL BIN AYUB
PRU12/P 074 P 074 LUMUT SUWARDI BIN SAPUAN
PRU12/P 075 P 075 BAGAN DATOK MADZI BIN HASAN
PRU12/P 077 P 077 TANJONG MALIM MOHAMAD AZMAN BIN MARJOHAN
PRU12/N 01 N 01 PENGKALAN HULU LEE SING LONG
PRU12/N 02 N 02 TEMENGOR MOON AKAU
PRU12/N 04 N 04 KOTA TAMPAN HAMZAH BIN MOHD ZAIN
PRU12/N 07 N 07 BATU KURAU ABDUL HAMID @ A HAMID BIN ALI
PRU12/N 09 N 09 KUALA KURAU ABDUL YUNUS BIN JAMAHRI
PRU12/N 10 N 10 ALOR PONGSU MD NASIB BIN RAHIN
PRU12/N 13 N 13 KUALA SAPETANG TAI SING NG
PRU12/N 14 N 14 CHANGKAT JERING MOHD OSMAN BIN MOHD JAILU
PRU12/N 21 N 21 LINTANG MOHAMAD AUN BIN YOB ABAS
PRU12/N 24 N 24 HULU KINTA AYYATHURAI A / L ACHUTHARAMAN
PRU12/N 34 N 34 BUKIT CHANDAN ZULKIFLY BIN IBRAHIM
PRU12/N 39 N 39 BOTA USAILI BIN ALIAS
PRU12/N 42 N 42 TUALANG SEKAH NADARAJAH A / L MANIKAM
PRU12/N 44 N 44 SIMPANG PULAI CHAN MING KAI
PRU12/N 45 N 45 TEJA CHANG LIH KANG
PRU12/N 46 N 46 CHENDERIANG ARJUNAN A / L MUTHU
PRU12/N 48 N 48 SUNGAI MANIK MUSTAFFA KAMIL BIN AYUB
PRU12/N 52 N 52 PANGKOR PKHRAZI @ PAKHRAZI BIN MUSA
PRU12/N 54 N 54 HUTAN MELINTANG KESAVAN A / L SUBRAMANIAM
PRU12/N 59 N 59 BEHRANG JAMALUDDIN BIN MOHD RADZI

JOHOR

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 141 P 141 SEKIJANG ZULKAPLY BIN SALLEH
PRU12/P 144 P 144 LEDANG LAU TEK HAI
PRU12/P 146 P 146 MUAR NAH BINTI BUDIN
PRU12/P 149 P 149 SRI GADING ALI BIN MARKOM
PRU12/P 150 P 150 BATU PAHAT MUHAMMAD BIN ABDULLAH
PRU12/P 153 P 153 SEMBRONG LEE SANG
PRU12/P 157 P 157 PENGERANG NORAZAN BIN ABDULLAH
PRU12/P 159 P 159 PASIR GUDANG MD RIZAN BIN MOHD SAMAN
PRU12/P 162 P 162 GELANG PATAH ZALIHA BINTI MUSTAFA
PRU12/P 164 P 164 PONTIAN MOHD ANNUAR BIN MOHD SALLEH
PRU12/N 04 N 04 KEMELAH MOHD BARUDIN BIN NOR
PRU12/N 14 N 14 BUKIT NANING ELIAS @ ALIAS BIN SHAMSIR
PRU12/N 17 N 17 SEMERAH MUHAMAD HASMI BIN HASHIM
PRU12/N 27 N 27 LAYANG – LAYANG YAB WENG KEONG @ YAP WENG LEONG
PRU12/N 31 N 31 KAHANG ABDUL HALIM BIN MOHAMAD DAWAM
PRU12/N 39 N 39 TANJONG SURAT ABD RAZAK BIN ESA
PRU12/N 40 N 40 TIRAM KUMUTHA A / P RAHMAN
PRU12/N 41 N 41 PUTERI WANGSA SELVA KUMARAN A / L M. KANAN
PRU12/N 44 N 44 TANJONG PUTERI SUBRAMANIAM A / L PAIDATHALLY
PRU12/N 51 N 51 BUKIT BATU LIEW SHIN KHEONG

SELANGOR

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 092 P 092 SABAK BERNAM BADRULAMIN BIN BAHRON
PRU12/P 094 P 094 HULU SELANGOR ZAINAL ABIDIN BIN AHMAD
PRU12/P 097 P 097 SELAYANG WILLIAM LEONG JEE KEEN
PRU12/P 098 P 098 GOMBAK MOHAMED AZMIN BIN ALI
PRU12/P 099 P 099 AMPANG ZURAIDA BINTI KAMARUDDIN
PRU12/P 100 P 100 PANDAN SYED SHAHIR BIN SYED MOHAMUD
PRU12/P 104 P 104 KELANA JAYA GWO-BURNE LOH
PRU12/P 105 P 105 PETALING JAYA SELATAN HEE LOY SIAN
PRU12/P 107 P 107 SUBANG SIVARASA A / L K. RASIAH
PRU12/P 109 P 109 KAPAR MANIKAVASAGAM A / L SUNDARAM
PRU12/P 112 P 112 KUALA LANGAT ABDULLAH SANI BIN ABDUL HAMID
PRU12/N 07 N 07 BATANG KALI MOHD NASHRUDDIN BIN ABD AZIZ
PRU12/N 09 N 09 PERMATANG MAZLAN BIN HASSAN
PRU12/N 10 N 10 BUKIT MELAWATI MUTHIAH A / L MARIA PILLAY
PRU12/N 11 N 11 IJOK ABD KHALID BIN IBRAHIM
PRU12/N 13 N 13 KUANG BADRULAMIN BIN BAHRON
PRU12/N 14 N 14 RAWANG GAN PEI NEI
PRU12/N 16 N 16 BATU CAVES AMIRUDIN BIN SHARI
PRU12/N 19 N 19 BUKIT ANTARABANGSA MOHAMED AZMIN BIN ALI
PRU12/N 24 N 24 SEMENYIH ARUTCHELVAN A/L SUBRAMANIAMS
PRU12/N 25 N 25 KAJANG LEE KIM SIN
PRU12/N 32 N 32 SERI SETIA NIK NAZMI BIN NIK AHMAD
PRU12/N 33 N 33 TAMAN MEDAN HANIZA BINTI MOHAMED TALHA
PRU12/N 37 N 37 BUKIT LANJAN WONG KEAT PING
PRU12/N 39 N 39 KOTA DAMANSARA DR. MOHD NASIR BIN HASHIM
PRU12/N 40 N 40 KOTA ANGGERIK YAAKOB BIN SAPARI
PRU12/N 41 N 41 BATU TIGA RODZIAH BINTI ISMAIL
PRU12/N 43 N 43 SEMENTA SUZAIMI BIN SALAM
PRU12/N 46 N 46 PELABUHAN KLANG BADRUL HISHAM BIN ABDULLAH
PRU12/N 49 N 49 SERI ANDALAS XAVIER JAYAKUMAR A / L ARULANANDAM
PRU12/N 50 N 50 SRI MUDA MAT SHUHAIMI BIN SHAFIEI
PRU12/N 55 N 55 DENGKIL ISHAMMUDIN BIN ISMAIL

WILAYAH PERSEKUTUAN

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 115 P 115 BATU CHUA TIAN CHANG
PRU12/P 116 P 116 WANGSA MAJU WEE CHOO KEONG
PRU12/P 118 P 118 SETIAWANGSA IBRAHIM BIN YAACOB
PRU12/P 121 P 121 LEMBAH PANTAI NURUL IZZAH BINTI ANWAR
PRU12/P 124 P 124 BANDAR TUN RAZAK ABD KHALID BIN IBRAHIM

NEGERI SEMBILAN

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 129 P 129 KUALA PILAH ANNUAR BIN MOHD SALLEH
PRU12/P 131 P 131 REMBAU BADRUL HISHAM BIN SHAHARIN
PRU12/P 132 P 132 TELOK KEMANG KAMARUL BAHARIN BIN ABBAS
PRU12/N 02 N 02 PERTANG HALIM BIN A AZIZ
PRU12/N 06 N 06 PALONG REBIN BIN BIRHAM
PRU12/N 07 N 07 JERAM PADANG MANOHARAN A / L K KANNAN
PRU12/N 13 N 13 SIKAMAT AMINUDDIN BIN HARUN
PRU12/N 14 N 14 AMPANGAN RASHID BIN LATIFF
PRU12/N 15 N 15 JUASSEH GHAZALLI BIN OTHMAN
PRU12/N 18 N 18 PILAH ASMAON BIN BASIR
PRU12/N 20 N 20 LABU MOKHTAR BIN AHMAD
PRU12/N 27 N 27 RANTAU AISAH BINTI LAMSAH
PRU12/N 29 N 29 CHUAH CHAI TONG CHAI
PRU12/N 32 N 32 LINGGI RAMLAN BIN ROES
PRU12/N 33 N 33 PORT DICKSON RAVI A / L MUNUSAMY

MELAKA

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 136 P 136 TANGGA BATU ZAINON BINTI JAAFAR
PRU12/P 137 P 137 BUKIT KATIL KHALID BIN JAAFAR
PRU12/P 139 P 139 JASIN ZULKEFLY BIN OTHMAN
PRU12/N 03 N 03 AYER LIMAU ABU HUSSIN BIN TAMBY
PRU12/N 06 N 06 REMBIA MD. YUSOF BIN ABDULLAH
PRU12/N 07 N 07 GADEK KANAGESWARI A/P SIBAPATHAM
PRU12/N 08 N 08 MACHAP GINIE LIM SIEW LIN
PRU12/N 11 N 11 SUNGAI UDANG ZULKEFLY BIN OTHMAN
PRU12/N 13 N 13 PAYA RUMPUT TAHA BIN AHMAD
PRU12/N 25 N 25 RIM AZMI BIN KAMIS

PAHANG

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 082 P 082 INDERA MAHKOTA AZAN BIN ISMAIL
PRU12/P 083 P 083 KUANTAN FUZIAH BINTI SALLEH
PRU12/P 084 P 084 PAYA BESAR MOHD JAFRI BIN AB RASHID
PRU12/P 085 P 085 PEKAN KHAIRUL ANUAR BIN AHMAD ZAINUDIN
PRU12/P 088 P 088 TEMERLOH AHMAD NIZAM BIN HAMID
PRU12/P 089 P 089 BENTONG PONUSAMY A/L GOVINDASAMY
PRU12/N 02 N 02 JELAI ABDULLAH BIN ABDUL WAHAB
PRU12/N 04 N 04 CHEKA ISHAK BIN SAT
PRU12/N 05 N 05 BENTA ZAKARIA BIN ABDUL HAMID
PRU12/N 08 N 08 DONG KAMALUDIN BIN ABD RAHMAN
PRU12/N 10 N 10 DAMAK MOHD NOR BIN JAAFAR
PRU12/N 13 N 13 SEMAMBU NANCY KHONG SAW GEK
PRU12/N 14 N 14 TERUNTUM SIEW FOOK CHAN
PRU12/N 18 N 18 LEPAR KHAZIZI BIN AHMAD
PRU12/N 23 N 23 CHINI ALIAS BIN SULAIMAN
PRU12/N 25 N 25 KUALA SENTUL BOSTAMIN BIN BAKAR
PRU12/N 27 N 27 JENDERAK SULAIMAN @ SUHAIMI BIN SAID
PRU12/N 31 N 31 LANCHANG AHMAD SAIM BIN ABU BAKAR
PRU12/N 39 N 39 KEMAYAN MOHD SHUKRI BIN MOHD RAMLI
PRU12/N 41 N 41 MUADZAM SHAH RABIDIN BIN KASMAWI

TERENGGANU

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 039 P 039 DUNGUN SHAMSUL ISKANDAR @ YUSRE BIN MOHD AKIN
PRU12/P 040 P 040 KEMAMAN MOHD. FARIZ BIN ABD. TALIB @ MUSA
PRU12/N 02 N 02 KOTA PUTERA MOHD BIN MD AMIN
PRU12/N 06 N 06 PERMAISURI WAN RAHIM BIN W HAMZAH
PRU12/N 11 N 11 SEBERANG TAKIR MUZAFEQ AFFYULZAIFUZAN BIN MAMAT @ MUHAMMAD
PRU12/N 14 N 14 BANDAR ABDUL MANAF BIN CHE MAT
PRU12/N 21 N 21 TELEMONG ENGKU ABU BAKAR BIN ENGKU MOHD

KELANTAN

Rujukan Kod Kawasan Calon
PRU12/P 026 P 026 KETEREH AB AZIZ BIN AB KADIR
PRU12/P 027 P 027 TANAH MERAH NIK YUSOF BIN CHE AB LAH
PRU12/P 029 P 029 MACHANG SAIFUDDIN NASUTION BIN ISMAIL
PRU12/N 01 N 01 PENGKALAN KUBOR HASSAN BIN BERAHIM
PRU12/N 38 N 38 KUALA BALAH RAJA EFFENDI
PRU12/N 43 N 43 NENGGIRI MOHD ZUKI BIN IBRAHIM
PRU12/N 44 N 44 PALOH REZA BIN DR ABDUL RAHIM

SABAH

Parliament (P) DUN (N) Kerusi Calon
       
167   Kudat Amir Kahar Tun Mustapha
  1 Banggi Mursalim Tanjul
  2 Tanjung Kapur Ng Kim Kiat
  3 Pitas Paul Tom Imbayan
       
168   Kota Marudu Anthony Mandiau
  4 Matunggong Muada Joe Ojihi
  5 Tandek Dr. Jurin Gunsalam
       
169   Kota Belud Saidil Simoi
  6 Tempasuk Awang Laim Hj Ikin
  7 Kedamaian Lukiah Indan
  8 Usukan Hj Shukor Mumin
       
170   Tuaran Hj Ansari Abdullah
  9 Tamparuli Henry Misun
  10 Sulaman Hj Ansari Abdullah
  11 Kiulu Gaibin Ransoi
       
171   Sapanggar Mohad Ibrahim @ Paul Kuleling
  12 Karambunai Ag Maidin b Ag Apong
  13 Inanam Daniel J Jambun
       
172   Kota Kinabalu Christina Liew
  14 Api Api Christina Liew
  15 Likas Jeffrey Yap
  16 Luyang Alexander Wong
       
173   Putatan Hjh Saukinah
  17 Tanjung Aru Ag Ahmadsah Ag Sahari
  18 Petagas Salleh Tiaseh
       
174   Penampang Dr. Edwin Bosie
  19 Kepayan Datuk Chau Chin Tang
  20 Moyong Maurice Miji
       
175   Papar Wahab Hj Idris
  21 Kawang Evelyn Gobile
  22 Pantai Manis Hj Ag Bakar Ag Hussein
       
176   Kimanis Hj Ismaily Bongsu
  23 Bongawan Ag Wasli Hj Ag Yahya
  24 Membakut Hj Ag Tengah Ag Amin
       
177   Beaufort Lajim Hj Yusof
  25 Klias Abd Rahman Yakub
  26 Kuala Penyu Guandee Kohoi
       
178   Sipitang Hj Karim Tassim
  27 Lumadan Dojit Hj Muda
  28 Sindumin Hj Ramlee Dua
       
179   Ranau Jonathan Yasin
  29 Tambunan Mozes M Iking
  30 Karanaan Atin Naisin
  31 Paginatan Paul Karangkas
       
180   Keningau Datuk Dr. Jeffrey G Kitingan
  32 Tambunan Mozes M Iking
  33 Bingkor Datuk Dr. Jeffrey G Kitingan
  34 Liawan Jius Awang
       
181   Tenom Adri Taripin
  35 Melalap Jimmy Jawatah
  36 Kemabong Peter Lonok
       
182   Pensiangan Danny Andipai
  37 Sook Paul Gitang
  38 Nabawan Gabriel Uwing
       
183   Beluran Michael Luban
  39 Sugut Imam Sapri Akli
  40 Labuk Ambrose Sipin
       
184   Libaran Ahmad Thamrin Jaini
  41 Gum-gum Mohaspa Mohd. Hassan
  42 Sungai Sibuga Ahmad Thamrin Jaini
       
185   Batu Sapi Dr. Yusuf bin Ahmad
  43 Sekong Datuk Nahalan Dansal
  44 Karamunting Johnny Tan
       
186   Sandakan Philip Lee
  45 Elopura Samuel Pang
  46 Tanjung Papat Philip Lee
       
187   Kinabatangan Haji Ahmad Abdul
  47   Abdul Razak Jamil
       
188   Silam DSP Dr. Hasbullah Taha
  49 Tungku Jamal Sulai
  50 Lahad Datu Zainuddin Zulkarnain
  51 Kunak Hj Bedu Kudosat
       
189   Semporna Aziz Abd. Hamid
  52 Sulabayan Abdul Wahab Pg Abdullah
  53 Senalingan Hasaman b Sagaran
  54 Bugaya Abdullah Sani
       
190   Tawau Eddi Berhan Ruslan
  55 Balung Abdillah
  56 Apas Vun Kon Fah
  57 Sri Tanjong Dtk Kong Hong Ming
       
191   Kalabakan Bachok Pendrongi
  59 Tanjong Batu Ismail Senang
  60 Sebatik Rabin Kahong

SARAWAK

Kawasan Nama
P193 Santubong Rahamat Idil Bin Latip
P194 Petra Jaya Mohamad Bin Jolbi
P195 Bandar Kuching Dominique Ng Kim Ho
P196 Stampin See Chee How
P197 Kota Samarahan Hussain Bin Apok
P198 Mambong Majen Ak Panyok
P200 Batang Sadong Phee Bin Ling
P205 Saratok Mohd Yahya bin Abdullah
P209 Julau Labang ak Jamba
P212 Sibu Lim Chia Chuang
P218 Sibuti Dr. Teo Yu Keng
P219 Miri Chong Koo Fatt
P221 Limbang Lau Liak Kei
P222 Lawas Japar Bin Suyut
Pendapat Anda

Switch to our mobile site